Korea ékkövei

The Man From Nowhere ~ Ahjeosshi

2020. április 4.
Műfaj: thriller, akció

Dátum: 2010

Játékidő: 2 óra

Főszerepben: Won Bin (Cha Tae Sik) és Kim Sae-Ron (Jung So-Mi)

Ismertető: Durva heroin üzlet folyik egy éjszakai klubban, ahol a rendőrség akcióját megfújja egy ott dolgozó nő. Ellopja és meglép a droggal, de fogalma sem volt, mibe keveredett. A film főhőse Cha Tae-Sik, egy lelkileg sérült férfi, aki a nő és annak kislánya, So-Mi szomszédságában lakik. So-Mi közel áll az "Ajussi"-hoz, minden nap átmegy hozzá, mesél a napjáról, még akkor is, ha Tae-Sik látszólag nem törődik vele. A férfi nem akarja közel engedni magához a kislányt, de minden fal, amit felépített leomlik, amikor a kislányt és az anyját elrabolják, mert rájöttek, hogy az anya lopta el a drogot. Tae-Sik a kislány nyomába ered, és mindent felforgat, hogy megtalálja.


Online: KATT

Vélemény: Ennek a filmnek egy hibája volt, mégpedig hogy leszinkronizálták, és az egészet magyarul kellett néznem. Lehet én voltam a béna, de nem találtam meg eredeti nyelven, magyar felirattal, sem angollal, így a rettenetes, kritikán aluli magyar szinkronnal kellett néznem, és ez baromi sokat rontott az élményen. Pedig a régi filmeknek még jó magyar szinkront csináltak, de ez valami botrányos volt. Én éreztem kínosan magam, és egész végig csak erre tudtam figyelni, hiába próbáltam elvonatkoztatni.

Na de lépjünk túl, és lássuk a filmet. A gyengéim a lelkileg sérült férfiak, szóval nálam megint nagyon betaláltak. Tae-Sik egy zárkózott ember volt, zálogosként dolgozott a nyomornegyedben, nem voltak kapcsolatai, nem volt senkije, csak a kislány, So-Mi, aki minden nap meglátogatta. A férfi igyekezett nem közel engedni őt magához, de mégis megszerette. Itt megjegyezném, hogy az egész film a kettejük kapcsolatára épült, így nekem egy kicsit hiányzott az, hogy mondjuk kevesebb vér legyen a filmben, és több olyan jelenet, amiben megmutatják ezt a kötödést, és hogy mi is indokolja azt, hogy Tae-Sik egy tömött temetőre való embert kinyírjon érte. 

Merthogy amikor Tae-Sik meghallotta a kislány sikolyát, és rájött, hogy elrabolták, teljesen kifordult magából. Onnantól nem volt számára akadály, félelem, semmi, ami megállíthatta volna abban, hogy megmentse So-Mit. Úgy sorjázta a hullákat, mint ahogy a kisfiúk játékautókat gyűjtenek. Tény, hogy a gyilkosságok nagyon durvák voltak a filmben, folyt a vér, még a eresz alól is, és egy-két jelenet elég felkavaró és gusztustalan volt. De azt meg kell hagyni, hogy az akció jelenetek nagyon ott voltak, és le a kalappal, mert iszonyú jól sikerültek. 

A történet egy kicsit lassan indít, és bele kell rázódni, de valahol a felénél rákapnak, és beindulnak az események, onnan pedig csak kapkodjuk a fejünket. 

Viszont visszatérnék oda, hogy So-Mi és Tae-Sik. Az egész film üzenete a nem vérrokonságon alapuló apa-lánya kapcsolat volt. Én kétszer is megkönnyeztem őket, és a film végére tényleg átjött az, hogy Tae-Siknek mit jelent a lány, és hogy So-Mi is mennyire bízik, és szereti az ő Ahjussiját. Viszont én igenis hiányoltam azt, hogy ezt picit jobban bemutassák. Persze ez egy film, tehát erre időben nincs sok lehetőségük, de így egy icipicit mondvacsináltnak tűnt ez a kapcsolat. Mondták és megmutatták, hogy Tae-Sik mennyire kötődik a lányhoz, és fordítva, de nem éreztették. Nem kaptunk elég jelenetet, ami alátámaszthatta volna ezt a dühöngést, ezt a barbár gyilkolást, amit Tae-Sik véghez vitt a kislányért. Persze a múltjában őt ért trauma - amit nem fogok lelőni -, és az indok, ami miatt lelkileg sérültté és elszigeteltté vált egy ok lehet, de az én thriller imádó személyemnek ez kevés volt. Kicsit még szerettem volna Tae-Sik fejében, szívében és lelkében vájkálni. 

Viszont nem mondom azt, hogy nem volt jó a film, mert nagyon is jó volt. A történet, az üzenet, az érzések, és hát az akciók. Na az akciók nagyon királyak voltak! Úgyhogy én tényleg ajánlom mindenkinek, mert egyszer mindenképp megéri megnézni!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése